Karatistkinje Crvenke osvojile bronzanu medalju - ekipno

Datum: 09.04.2014.I Autor: Bojan I Sport

Karatistkinje Crvenka osvojile bronzanu medalju ekipno na prvenstvu Srbije za seniorke u Novom Beogradu 30.03.2014. godine.

U nedelju 30. marta 2014. godine u Novom Beogradu - Sportski centar „Novi Beograd“ (Hala sportova) je u organizaciji Karate federacije Srbije održano Prvenstvo Srbije za seniorke.

Karate klub Crvenka je na ovom takmičenju nastupio u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji u katama i zabeležio sledeće uspehe:

Kata tim seniorki u sastavu: Maja Zelić, Maša Mićunović i Nikolina Tolimir je osvojio 3. mesto i bronzanu medalju.

Pošto su naše takmičarke izgubile od ekipe „Čukarički Roda“ iz Beograda, ista ekipa je ušla u finale i našoj ekipi kroz repasaž omogućila da se ponovo takmiči za bronzanu medalju sa ekipom „Mladost“ iz Pančeva. Naša ekipa se bolje snašla i odradila bolje bunkai – praktičan prikaz odrađene kate u borbi i posle odluke sudija pobedila sa 4:1.

U pojedinačnoj konkurenciji Maša Mićunović je od Marije Madžarević iz „Čukarički Roda“ (koja je bila jedan od favorita za 1. mesto, ai zauzela 3. mesto) ispala u 2 kolu i od 18 takmičarki zauzela 10. mesto.

Maja Zelić je odmah u 1. kolu ispala od Aleksandre Petrović, takođe iz „Čukarički Roda“ i tako zauzela 13. mesto.

Naše seniorke dalje očekuje nastup na Kupu Vojvodine koji treba da se održi 26./27. aprila.